14.4.2015 Spotkanie konsultacyjne w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – Promocja”.

W imieniu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – Promocja”- Takiemu zaproszeniu się nie odmawia 🙂

14 kwietnia przedstawiciele naszego Klubu Pojechali na spotkanie. tematem spotkania był bardzo ciekawy projekt cytując za strona projektu (http://greenvelo.pl)

„Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej” to pięć projektów regionalnych, które utworzą spójną trasę rowerową biegnącą przez pięć województw: lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Będzie ona przeprowadzona przez atrakcyjne obszary, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, zabytki, ważne węzły komunikacyjne, przesiadkowe. W projekcie zaplanowano modernizację już istniejących tras rowerowych, budowę nowych, wykorzystanie istniejących dróg o niewielkim natężeniu ruchu, utworzenie sieci miejsc postojowych i odpowiednie oznakowanie całego szlaku.”

Zapoznaliśmy się z przebiegiem projektowanego szlaku przez najbliższe okolice Augustowa, zostaliśmy poproszenie o weryfikacje aktualnego stanu oznaczeń tras rowerowych, wskazanie miejsc wartych zwiedzania w naszej okolicy.
Będziemy wspierać tą inicjatywę.
Więcej informacji na temat projektu http://greenvelo.pl
Kozi Rynek 11.11.2014 (31)

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/14-4-2015-spotkanie-konsultacyjne-w-ramach-projektu-trasy-rowerowe-w-polsce-wschodniej-promocja/

Facebook