Jak przygotować się do wycieczki 11.11 na Kozi Rynek?

Trasa nie będzie łatwa. Prowadzić będzie leśnymi duktami Puszczy Augustowskiej. Cześć trasy będzie rozjeżdżona przez pojazdy wywożące drzewo z lasu, trzeba się będzie liczyć z głębokimi koleinami. Prawdopodobnie będzie błoto i kałuże ( niestety taka porę roku mamy).
Zapraszamy do udziału rowerzystów doświadczonych, ze sprawdzonym sprzętem. Na trasie nie ma możliwości technicznych naprawy rowerów , do wielu miejsc na trasie samochód może nie dojechać.
Konieczne będzie bardzo dobre oświetlenie, możliwe, że będziemy wracać po ciemku.
Można tez na miejsce dojechać droga asfaltową ( trasa na Lipsk) i taki wybór rekomendowałbym osobom słabiej przygotowanym do jazdy. Trzeba jednak mieć świadomość , ze to jednak ponad 2 godziny jazdy tam i z powrotem.
Ubierzcie się ciepło, ale w ubrania dobrze oprowadzające wilgoć. W razie opadów deszczu pamiętamy o nieprzemakalnych kurtkach.
Nasze tempo na wycieczkach zdecydowanie różni się od rekreacyjnej wycieczki ( na +)
My ze swojej strony zabezpieczamy tylko nasze towarzystwo. Udajecie się Państwo na własna odpowiedzialność, w przypadku oddzielenia się od grupy trzeba będzie sobie radzić samemu. Wycieczka nie charakteru zorganizowanego, po prostu zapraszamy do wspólnej jazdy na Kozi Rynek.
Na miejscu rozpalimy ognisko, ale kiełbaski i pieczywo każdy załatwia we własnym zakresie.
O trasie powrotu tez każdy decyduje sam.
Bardzo prosimy dopasować swoje możliwości do trasy, tak żeby czerpać z wyjazdu przyjemność, a nie stres i zdenerwowanie

Do zobaczenia na trasie

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/jak-przygotowac-sie-do-wycieczki-11-11-na-kozi-rynek/

Facebook