Maratony Kresowe -11.05.2014 – AUGUSTÓW „W Królewskim Mieście”

Na stronie „Maratonów Kresowych” pojawiła się informacja:

W ubiegłym roku ścigaliśmy się w Augustowie we wrześniu. Dla równowagi zamierzamy wrócić do wiosennej Puszczy Augustowskiej. Meta będzie ponownie w urokliwym ośrodku Królowa Woda nad jeziorem Sajno. Warto przyjechać tutaj na cały weekend i popływać po jeziorze kajakiem lub rowerem wodnym. Jezioro znajduje się w granicach obszaru chronionego krajobrazu „Puszcza i Jeziora Augustowskie”. Sajno to największe jezioro w grupie jezior augustowskich.

To będzie stosunkowo szybki i płaski maraton. Jednak jak dowiódł ubiegłoroczny wyścig, trasa i maraton w Augustowie może dać zawodnikom wiele radości. Zasługa to urozmaiconej trasy i bardzo przyjemnego miejsca na metę w Królowej Wodzie. Mamy nadzieję, że jako posiłek regeneracyjny znowu będzie legendarny żurek z Królowej Wody przygotowywany na prawdziwym zakwasie.

Trasę zostanie przygotowana przez kolegów z teamu Augustowianka pod kierownictwem Jacka Siemiaszko. Według zapowiedzi będą nowe, ciekawe odcinki. Szybki maraton, to okazja na podreperowanie zdobyczy punktowych do klasyfikacji generalnej, gdyż na płaskich wyścigach zdobycze punktowe są proporcjonalnie większe. Jednak zupełnie łatwo nie będzie. Tradycyjnie nie zabraknie wielu przepięknych miejsc nad brzegami jezior, czy nad Kanałem Augustowskim, szczególnie na dystansie Maraton.

Więcej informacji wkrótce

strona Maratonów Kresowych zobacz
IMG_5950

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/maratony-kresowe-11-05-2014-augustow-w-krolewskim-miescie/

Facebook