Przegląd Powiatowy o akcji opaskowej

Przegląd Powiatowy nr 11(628) 17.03.2011 r.

WIELKIE SERCA ROWERZYSTÓW.

Wygraną przeznaczyli na rzecz dzieciaków. Mowa o członkach Augustowskiego Klubu Sportów Wrotkarskich i Rowerowych, którzy kupili dla 600 uczniów z siedmiu szkół gminy Augustów odblaski na rękę, które pomogą im bezpiecznie poruszać się po drogach i ulicach. Pieniądze – 1500 złotych – rowerzyści ”zarobili”, zdobywając pierwszą nagrodę podczas Augustowskiego Kuligu na Byle Czym.

I nie zatrzymali ich sobie, lecz postanowili zadbać o dzieci. Wybrali uczniów ze szkół wiejskich, ponieważ jak mówi Jan Bukłaho, prezes klubu, poruszają się oni po mniej bezpiecznych drogach – Nieoświetlonych, gdzie na pewno są bardziej narażone na niebezpieczeństwo – tłumaczy – A te odblaski z pewnością przydadzą się zarówno podczas jazdy rowerem czy pieszych wędrówek. Jako rowerzyści doskonale zdajemy sobie sprawę jak niebezpiecznie’ jest na drogach i wychodzimy z założenia, że trzeba starać się eliminować zagrożenia. Stąd właśnie pomysł zakupienia odblasków.
– Dzieci często noszą ciemne ubranka i kierowca, samochodu czy motocykla po prostu nie widzi, że idą drogą- dodaje dyrektor szkoły w Rutkach Nowych Małgorzata Bielang, tłumacząc, że teraz dzięki odblaskowym bransoletkom zakładanym na nogę czy rękę, dzieci będą lepiej widoczne.
Dzieci, które obdarowane zostały „bezpiecznymi” upominkami, bardzo cieszyły się z wizyty gości i z prezentów oraz zapewniały; że na pewno będą z nich korzystać.
– Nasi goście wręczając nam te upominki zapewnili bezpieczeństwo całej szkole tłumaczył zadowolony Dawid Sujata, uczeń szkoły w” Rutkach.

– Są ładne, świecą nocą, a dorośli wytłumaczyli nam jak się zachować na jezdni i jak rower oznakować – mówiła Magdalena Duba, ze szkoły w Janówce,
Bo oprócz odblaskowych prezentów, rowerzyści wśród których byli (wspomniany wyżej) Janek Bukłaho, Krzysztof Sokołowski; Adam Wiśniewski oraz Tomasz Miezio, aspirant z Wydziału Ruchu Drogowego, augustowskiej komendy przeprowadzili im szkolenia, podpowiadając co zrobić, by bezpiecznie dotrzeć do celu.
Dyrektorzy obdarowanych szkół: Aleksandra Retel, Małgorzata Bielang, Henryka Mołodziejko, Ewa Czerobka, Alicja Gieniusz, Krystyna Gorajewska i Karol Czarniecki, byli bardzo wdzięczni przybyłym gościom za podarunki.
– To wspaniała inicjatywa i oby takich było jak najwięcej – zaznaczał Karol Czarnecki, dyrektor szkoły w Janówce.
Rowerzyści w poniedziałek, 14 marca, swoimi upominkami obdarowali szkoły w Janówce, Rutkach Nowych i Jabłońskich, natomiast w kolejnym dniu odwiedzili placówki w: Netcie, Żarnowie, Białobrzegach i Kolnicy.

(JW,RKM)

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/przeglad-powiatowy-o-akcji-opaskowej/

Facebook