Wycieczka Rodzina 26.05.2013

Jest już ustalona data Wycieczki Rodzimej.

Impreza rozpocznie się zbiórka na Rynku Zygmunta Augusta w niedzielę, 26 maja o godzinie 10. Na 11 planowany jest przejazd zwarta kolumna do Ośrodka Wypoczynkowe Skowronek. Przewidywany czas zakończenia imprezy godzina 16.

Informacje o wycieczce została opublikowana w Przeglądzie Powiatowym w formie wywiadu który można przeczytać poniżej.

Rodzina wycieczka na jednośladzie

Już po raz czwarty Augustowski Klub Sportów Wrotkarskich i Rowerowych organizuje Rodzinna Rowerową Wycieczkę w Augustowie.

– Chodzi o to aby miło i aktywnie spędzać czas- mówią organizatorzy i zapraszają wszystkich miłośników jazdy na rowerze i amatorów dobrej zabawy.

Wycieczka rowerem, ognisko, zabawy ruchowe, konkursy, gry zespołowe- to atrakcje , jakie czekają na wszystkich chętnych, którzy wybiorą się na IV Rodzinna Wycieczkę Rowerową wraz z klubem rowerowym z Augustowa. Organizatorzy zapowiadają dobra zabawę i już dziś uchylają rąbka tajemnicy.

Wycieczka odbędzie się w niedziele 26 maja.

– Od godziny 10 na Rynku Zygmunta Augusta czekamy na dzieci i ich opiekunów. Warto mieć ze sobą rower – mówi Jan Bukłaho, prezes klubu.

– Na miejscu omówimy zasady bezpieczeństwa w czasie przejazdu kolumna do Ośrodka Wypoczynkowego Skowronek, oddalonego 7 km od centrum miasta.

O nasze bezpieczeństwo na drodze zadbają policjanci. Na miejscu dzieci i dorosłych czeka mnóstwo atrakcji. Gry zespołowe, konkursy i zabawy dla dzieci i dorosłych. Z okazji  Dnia Matki, w specjalnym konkursie wezmą udział mamy. Poza tym organizatorzy przygotowali atrakcje.

– Pokaz Zumby, pokazy przygotowane przez druhów z Osp Lipowiec, przejażdżki konne, trampolina, jazda monocyklem – to atrakcje przygotowane z myślą o dzieciach- mówi Arkadiusz Hawryluk, członek klubu rowerowego, jeden z organizatorów.

– Przewidziane jest również pieczenie kiełbaski przy ognisku. Stawiamy przede wszystkim na ruch, mamy nadzieję, że rodzice i opiekunowie czynnie włączą się w zabawę.

Rodzinna impreza nabiera tempa w poprzedniej edycji wzięło udział około 150 osób.

– Zainteresowanie imprezą jest duże, ludzie pytają o program. Spodziewamy się sporej ilości osób. Każdy może wziąć udział w Rodzinnej Wycieczce Rowerowej, gdyż nasza inicjatywa ma otwarty charakter a wstęp na nią jest wolny. Jedynym warunkiem jest to, aby dziecio0m biorącym udział w imprezie towarzyszyli opiekunowie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zaopiekować się wszystkimi maluszkami i dodają, że podstawową idea imprezy jest wspólne rodzinne spędzanie czasu wolnego.

– Rodzice powinni pokazać młodemu pokoleniu jak można aktywnie wypoczywać na rowerze w rodzinny gronie.

Impreza rozpocznie się zbiórka na Rynku Zygmunta Augusta w niedzielę, 26 maja o godzinie 10. Na 11 planowany jest przejazd zwarta kolumna do Ośrodka Wypoczynkowe Skowronek. Przewidywany czas zakończenia imprezy godzina 16.

(IW)

wycieczka PP

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/wycieczka-rodzina-26-05-2013/

Facebook