XI Mistrzostwa Polski Branży Gazowniczej i Naftowej w Rowerach Terenowych

W dniach 19-22 września 2013r. w Augustowie odbyły się XI Mistrzostwa Polski Branży Gazowniczej i Naftowej w Rowerach Terenowych. Organizatorem imprezy było STOWARZYSZENIE MIŁOSNIKÓW SPORTU I REKREACJI „ALPEJCZYK”. W dniu 20 września mimo padającego deszczu około 50 rowerzystów ruszyło trasą wiodącą od Hotelu „Amber Bay” przez Sajenek, Puszczę Augustowską, śluzy Perkuć, Paniewo ( z przerwą na posiłek w Karczmie Starożyn), brzegiem Kanału Augustowskiego, Studzienczną, Wojciech. Cała pętla liczyła ok. 70 km. Następnego dnia o godzinie 10.00 na trasie Studzieniczna – Hotel „Amber Bay”, niestety również w deszczu, miał miejsce wyścig na dystansie ok. 7 km. Jeszcze tego samego dnia po południu rowerzyści ruszyli w trasę liczącą ok. 40 km. przez Szczebrę, Święte Miejsce, Mazurki. W godzinach wieczornych odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych rowerzystów.

Nasz Augustowski Klub Sportów Wrotkarskich i Rowerowych na prośbę Stowarzyszenia „Alpejczyk” aktywnie uczestniczył w organizacji imprezy. Nasze zadanie polegało na wyznaczeniu obu tras rowerowych, pilotowaniu uczestników na trasach oraz obstawieniu wyścigu. Nasze zaangażowanie w imprezę zostało docenione, Stowarzyszenie „Alpejczyk” ufundowało dla wszystkich członków klubu atrakcyjne koszulki rowerowe.

Podsumowując, mimo niesprzyjającej pogody, impreza była bardzo udana. Mamy nadzieję, że uczestnicy Mistrzostw będą miło wspominać pobyt w Augustowie.

Permalink do tego artykułu: https://www.klubrowerowy.augustow.pl/xi-mistrzostwa-polski-branzy-gazowniczej-i-naftowej-w-rowerach-terenowych/

Facebook