Maratony Kresowe w Augustowie

13 maja 2012 roku cykl wyścigów rowerowych MARATONY KRESOWE zawita do Augustowa. Maraton w Augustowie będzie przebiegał po leśnych ścieżkach Puszczy Augustowskiej. Trasę przygotował zespół  Augustowianka Team. Start tradycyjnie na Rynku Zygmunta Augusta. Meta ponownie w Królowej Wodzie.

Startować  w Maratonie może  każdy, jedynym warunkiem jest uregulowanie opłaty startowej, kask oraz akceptacja regulaminu. Impreza skierowana jest do wszystkich: osób dorosłych, młodzieży, dzieci. W Białymstoku trasę  Półmaratonu pokonało 7 letnie dziecko, oczywiście pod opieką rodziców.  Nie znaczy to, że trasa jest łatwa ale, że pokonać ją może każdy.


Dla osób początkujących zajęte miejsce ma drugoplanowe znaczenie. Ścigamy się ze swoimi słabościami, rozważnie rozkładając siły, tak,  aby można było w dobrej formie ukończyć wyścig. Najważniejsza jest przyjemność z jazdy i satysfakcja z dotarcia do mety.
Bulwary są pełne rowerzystów, jest okazja zweryfikować swoje umiejętności, sprawdzić się w terenie. Rywalizacja pozwala wyzwolić  takie zasoby energii,  których nigdy byśmy się u siebie nie spodziewali.

Na mecie uczestnicy biorą udział w losowaniu cennych nagród oraz czeka ciepły ( ciężko zapracowany ) posiłek.

Dla mieszkańców Augustowa organizator przyznał  zniżki w opłacie startowej.
Zgłoszenia do zawodów można dokonać przed startem  lub na stronie www.maratonykresowe.pl. Tam także więcej  informacji oraz wkrótce mapka trasy.

Zachęcam do udziału w imprezie, trasa przeprowadzona jest przez urokliwe zakątki Puszczy Augustowskiej, nawet mieszkańcy Augustowa  nie zawsze widzieli  Jezioro Ślepe, czy jechali ścieżką  wzdłuż brzegów Jeziora Sajno. Przeprawa przez Rzeczkę Rudą będzie dla wielu niezapomnianym przeżyciem.

Może start w zawodach w  Augustowie rozpocznie Wasza przygodę z rowerem i na stałe wpisze tą formę spędzania wolnego czasu do Waszego kalendarza?  Spróbujcie, satysfakcja z pokonania trasy i swojej słabości –bezcenna.

Start Maratonu niedziela 13 maja o godzinie 11 na Rynku Zygmunta Augusta. Meta na terenie  ośrodka  Królowa  Woda  nad Jeziorem Sajno.

Zapraszamy do kibicowania. Zawodnicy z Augustowa z Augustowianka Team liczą na Państwa doping. Obiecywali, że na trasie dadzą z siebie wszystko. W klasyfikacji zespołowej wszystkie zespoły mają szanse na zwycięstwo, zacięta walka na trasie będzie toczyć się więc  do ostatniego metra .  Wyniki  maratonu w Białymstoku wskazują, że  jeszcze wszystko może się zdarzyć.

INFORMACJE
Biuro zawodów, rejestracja: godz. 9:00 – 10:45, Rynek Zygmunta Augusta.
Trudność (1-6): 2+
dystans (odległości podane z przejazdem honorowym przez miasto 3km):
– 29 km – Półmaraton
– 62 km – Maraton
Bufety: dystans Maraton 2, Półmaraton 1
Ponadto bufet na mecie i posiłek regeneracyjny, w tym legendarny żurek z Królowej Wody
Program:
– godz. 9.00 – 10.50 zapisy
– godz. 10.45 – ustawianie zawodników w sektorze startowym,
– godz. 11.00 – start maratonu,
– godz. 14.00 – 16.00 – dekoracje zwycięzców

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/groups/109023399135718/
www.maratonykresowe.pl

Permalink do tego artykułu: http://www.klubrowerowy.augustow.pl/maratony-kresowe-w-augustowie-2/

Facebook